Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Komu przeszkadzał pomnik przyrody

Utworzony przez Gość, 7 stycznia 2014 r. o 13:39 Powrót do artykułu
 No jakże by inaczej? Trzeba by przyznać rację? Nie - kopiemy gdzie się da zawsze coś dołującego się znajdzie.     Z takim podejściem to nie wiem czy ktoś z miejscowych zdecyduje się na kandydowanie, bo po co? -  żeby być oplutym i zmieszanym z błotem? No chyba że Szyjak  się zdecyduje. Ten może dałby radę ma grubą skórę i dużą gębę. Jak przeleci po chałupach to i najwięksi krzykacze w mysią dziurę się schowają.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma mowy żeby nasz wójt przegrał te wybory. 26 stycznia robi u nas w remizie na konstantowie spęd PSL na 200 osób, czyli poparcie bedzie. A jak myślicie za czyje pieniądze?
Teraz jeszcze otwarcie tej remizy kolejny raz będzie na wiosnę jak zapowiedziano już na spędzie z wielką pompą oczywiście przedwyborczą.  A jak myslicie za czyje pieniądze? Jeszcze trochę to jak nasz wójt bedzie parasol otwierał to będzie grała orkiestra.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj tam, oj tam, jakiś ty małostkowy aż żal d.pe ściska.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj tam, oj tam, jakiś ty małostkowy aż żal d.pe ściska.
Oj chyba wiem czja ta d. Jest to nawet kawał d..ska, której zawartość jest zdecydowanie większa niż twojej głowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam inną propozycję. Zamiast pisać głupoty i opluwać jedno drugiego lepiej podyskutujmy i poszukajmy rozwiąznia ważnego problemu dla nas, mieszkańców gminy, amianowicie: Polska wchodząc do Unii Europejskiej przyjęła zobowiązania mające na celu znaczące zwiększenie oczyszczania ścieków komunalnych. Wg. przyjętego w 2003 roku Krajowego  Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych, do 2015 roku 100% gmin powinno mieć szczelny system kanalizacyjny, w miejscowościach powyżej 2000 mieszkańców. Za każdego niepodłączonego do kanalizacji mieszkańca Unia Europejska naliczy Polsce karę. Zapłacą ją proporcjonalnie gminy, od każdego niepodłączonego do kanalizacji mieszkańca. Jak jest w naszej gminie? 0 (słownie: zero) podłączeń a co gorsza nic na ten temat się nawet nie mówi. Od 1 stycznia 2016 gminy będą płacić kary za brak kanalizacji, liczone wg liczby gospodarstw niepodłączonych do kanalizacji ściekowej. Polska przyjęła te zobowiązania w zamian za ogromne pieniądze przeznaczane przez UE na poprawę jakości wody pitnej, a więc na budowę kanalizacji i oczyszczalni. Praktycznie wszystkie gminy powiatu janowskiego lepiej lub gorzej wykorzystały tę szansę, oprócz naszej. Rządzący od ponad 20 lat gminą nasz Pan Wójt nigdy nie przedstawił żadnej koncepcji gospodarki wodno-ściekowej (w tym budowa wodociągów, kanalizacji ściekowej, deszczowej oraz budowa oczyszczalni). Połowa gminy nie posiada nawet wodociągu. Budowa odkładana jest z roku na rok. Ważne sa solary, ważna jest także budowa gminy bo ten kurnik się totalne sypie. Tylko nie wiem co dzieje się z budową, skoro jeszcze nie zaczeli a już druty pod ławy rozmontowują. To jakaś kolejna paranoja. W gminie nie ma żadnych planów, żadnej długoetapowej koncepcji  rozwoju gminy. Na finansowania w/w zadań były środki unijne a w obecnym Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020 nawet się już o tym nie wspomina. Zadania te mogły być finansowane do roku 2015 ze śrdków programowych  Unii Europejskiej  a także WFOŚ. Gmina poniosła jednak w pozyskiwaniu środków zewnętrznych sromotne, wręcz spektakularne porażki. Możemy rozbudowywać sobie remizy i je otwierać uroczyście ale od 1 stycznia 2016 roku za zaniedbania naszego wójta będziemy słono płacić. Wójt teraz wybory napewno przegra ale naszych problemów do Janowa nie zabierze.      
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widać ostrą kampanię wyborczą :). Ja jednak jestem pewnie , że obecny wójt zostanie:). Natomiast jak to z niedotrzymanymi terminami bywa zostaną przesunięte, bo chyba w naszym przypadku ponad 80 % mieszkańców nie ma jeszcze kanalizacji. To by oznaczało bankructwo dla całej Polski. A i czy mieszkańcy gminy chcą kanalizacji i związanych z tym 3 - krotnie większymi opłątami za wodę, raczej wątpie. Ale fajnie że znalazłeś coś nowego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widać ostrą kampanię wyborczą :). Ja jednak jestem pewnie , że obecny wójt zostanie:). Natomiast jak to z niedotrzymanymi terminami bywa zostaną przesunięte, bo chyba w naszym przypadku ponad 80 % mieszkańców nie ma jeszcze kanalizacji. To by oznaczało bankructwo dla całej Polski. A i czy mieszkańcy gminy chcą kanalizacji i związanych z tym 3 - krotnie większymi opłątami za wodę, raczej wątpie. Ale fajnie że znalazłeś coś nowego.
To najlepiej jak byśmy se s..li odrazu do studni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pierwsze pytanie ile osób zgodzi się na kanalizacje znając realia to 50 % już to każdy zna podobnie było z wodociągami ,każdy krzyczał i kiedy przyszło co do czego to co oczywiście nam nie potrzebne bo się nie opłaca skoro mamy własne studnie do tej pory ile ludzi nie podłączyło się bo nie chcą tak samo będzie z kanalizą po co gadać głupoty jak sami ludzie nie chcą tego wykorzystać  średniowiecze i ciemnogród .Nie jestem  za wójtem ani za ludźmi ale po co gadać i narzekać     
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widać ostrą kampanię wyborczą :). Ja jednak jestem pewnie , że obecny wójt zostanie:). Natomiast jak to z niedotrzymanymi terminami bywa zostaną przesunięte, bo chyba w naszym przypadku ponad 80 % mieszkańców nie ma jeszcze kanalizacji. To by oznaczało bankructwo dla całej Polski. A i czy mieszkańcy gminy chcą kanalizacji i związanych z tym 3 - krotnie większymi opłątami za wodę, raczej wątpie. Ale fajnie że znalazłeś coś nowego.
Podam na własnym przykładzie jakie są koszty kanalizacji.Podłączenie do sieci-0zł,zużycie wody za 4 miesiące 20m3 po ok.7.50zł=150zł Po odliczeniu kosztów wywozu szamba przed podłączeniem-120zł(MPGK)miesięcznie to płacę mniej niż wcześniej.Nawet jeśli ktoś korzysta z "innej" formy opróżniania szamba to również są to koszty (30-50zł)Chyba,że zużywa się mało wody,szambo wywozi rzadko to będą to nieco wyższe koszty,ale dla wygody i komfortu polecam skorzystać z możliwości podłączenia do kanalizacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podam na własnym przykładzie jakie są koszty kanalizacji.Podłączenie do sieci-0zł,zużycie wody za 4 miesiące 20m3 po ok.7.50zł=150zł Po odliczeniu kosztów wywozu szamba przed podłączeniem-120zł(MPGK)miesięcznie to płacę mniej niż wcześniej.Nawet jeśli ktoś korzysta z "innej" formy opróżniania szamba to również są to koszty (30-50zł)Chyba,że zużywa się mało wody,szambo wywozi rzadko to będą to nieco wyższe koszty,ale dla wygody i komfortu polecam skorzystać z możliwości podłączenia do kanalizacji.
Niestety w naszej gminie tak własnie się robi. Taka jest świadomość spoleczeństwa utrzymywanego jeszcze w średniowieczu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzicie jak to jest. Jak był Adam Małysz to wszyscy mówili, że jest njlepszy i nie zastąpiony niby nasz wójt. Pojawił się Kamil i jest jescze lepszy od Adama. To może nauczka i dla nas mieszkańców gminy co niby mówią że obecny wójt jest najlepszy bo nie było jeszcze innego ale wydaje mi się że zminay dobrze robią i trzeba wybrać nowego wójta to będzie jescze lepszy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzicie jak to jest. Jak był Adam Małysz to wszyscy mówili, że jest njlepszy i nie zastąpiony niby nasz wójt. Pojawił się Kamil i jest jescze lepszy od Adama. To może nauczka i dla nas mieszkańców gminy co niby mówią że obecny wójt jest najlepszy bo nie było jeszcze innego ale wydaje mi się że zminay dobrze robią i trzeba wybrać nowego wójta to będzie jescze lepszy.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Zmiany zawze wnoszą coś nowego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma ludzi niezastąpionych. Zmiany zawze wnoszą coś nowego.
Przeważnie coś nowego znaczy gorszego. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przeważnie coś nowego znaczy gorszego. 
W naszym przypadku gorzej już być nie może.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W naszym przypadku gorzej już być nie może.
Uwierz, zawsze może być gorzej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uwierz, zawsze może być gorzej.
Może. A jak jest według Ciebie. Sory takiego mamy wójta, który nas olewa. Do tego ma słabe kadry, jeszcze gorsze od siebie, zeby nie czuć się zagrożony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może. A jak jest według Ciebie. Sory takiego mamy wójta, który nas olewa. Do tego ma słabe kadry, jeszcze gorsze od siebie, zeby nie czuć się zagrożony.
Słabe to pojęcie kontrowersyjne. Za to miłe i uprzejme i tylko nie pisz że tak nie jest. Oczywiście że jak idziesz do nich nadęty i naburmuszony to dostajesz to samo, ale zapewniam cie ze conajmniej kilka osób postrzega to inaczej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słabe to pojęcie kontrowersyjne. Za to miłe i uprzejme i tylko nie pisz że tak nie jest. Oczywiście że jak idziesz do nich nadęty i naburmuszony to dostajesz to samo, ale zapewniam cie ze conajmniej kilka osób postrzega to inaczej
O! jak na 7 tys mieszkańców tylko kilka osób to moje gratulacje. Bardzo trafna ocena.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O! jak na 7 tys mieszkańców tylko kilka osób to moje gratulacje. Bardzo trafna ocena.
Aleś chłopie upierdliwy! Nie wypowiadam się w imieniu 7 tys mieszkańców gminy tylko za siebie i kilku moich znajomych którzy tak jak ja korzystają z usług pracowników gminy. Wszyscy jesteśmy z tej obsługi zadowoleni. Nie zawsze panie wszystko wiedzą, ale są uprzejme i bardzo starają się pomóc rozwiązać problem z którym człowiek przychodzi. Myślę, że takich zadowolonych jest dużo więcej niż tych płaczliwych  "wszystkomisięnależy". Gdybyśmy znali tożsamość takiego skrzeka to myślę, że zgodnie z jego podejściem i na jego życie dałoby się wysmażyć wiadro pomyj bo nikt nie jest święty. Paniom natomiast życzę dużo cierpliwości w obsłudze takich cudownych petentów z cytryną na sercu, zawsze następny może być uprzejmiej do rzeczywistości nastawiony
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aleś chłopie upierdliwy! Nie wypowiadam się w imieniu 7 tys mieszkańców gminy tylko za siebie i kilku moich znajomych którzy tak jak ja korzystają z usług pracowników gminy. Wszyscy jesteśmy z tej obsługi zadowoleni. Nie zawsze panie wszystko wiedzą, ale są uprzejme i bardzo starają się pomóc rozwiązać problem z którym człowiek przychodzi. Myślę, że takich zadowolonych jest dużo więcej niż tych płaczliwych  "wszystkomisięnależy". Gdybyśmy znali tożsamość takiego skrzeka to myślę, że zgodnie z jego podejściem i na jego życie dałoby się wysmażyć wiadro pomyj bo nikt nie jest święty. Paniom natomiast życzę dużo cierpliwości w obsłudze takich cudownych petentów z cytryną na sercu, zawsze następny może być uprzejmiej do rzeczywistości nastawiony
To pewnie tylko rodziny pracowników gminy bo nie powiązani z tym klanem i szemranym układem mają całkowicie inne zdanie. Trzeba wiecznie szukać bo nigdy nie ma ich w biurach tylko ploty u cioty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 5 z 408

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...